logo
Regulamin sprzedaży na Allegro
Regulamin sprzedaży na Allegro – indywidualnie dopasowany, bezpieczny i całkowicie zgodny z prawem. Regulamin uwzględnia sprzedaż wg. modelu dropshipping. Przy zakupie Regulaminu dopasowanego do sklepu - Regulamin Allegro już za 149zł. Usługa realizowana przy współpracy z serwisem prokonsumencki.pl.
Cena:
246,00
 

 

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom Sprzedawców internetowych, proponujemy Państwu przygotowanie indywidualnego dopasowanego regulaminu na stronę Allegro uwzględniający sprzedaż wg. modelu Dropshipping. Regulamin tworzony przez wyspecjalizowanych prawników z portalu prokonsumencki.pl i dostosowany jest do przepisów obowiązujących do przepisów nowej ustawy o prawach konsumenta, która obowiązuje od 25 grudnia 2014 r.

 

Jeśli masz już działający sklep - znajdź w naszej ofercie

 bezpłatny audyt regulaminu!


Dlaczego warto zamówić pomoc naszych prawników przy regulaminie?

 

Monitoring

 


Monitoring pod kątem klauzul niedozwolonych

Każdy sporządzony regulamin sprzedaży na Allegro objęty jest rocznym monitoringiem pod kątem klauzul niedozwolonych, co oznacza że otrzymasz  informacje w razie wykrycia w nim klauzul niedozwolonych podobnych lub tożsamych z tymi wpisanymi już do rejestru klauzul niedozwolonych prowadzonego przez Prezesa UOKiK.


 

Aktualizacja pod kątem zmian w prawie

Stworzony regulamin jest również na bieżąco aktualizowany pod kątem zmian w prawie – przepisach ustaw wskazanych w dalszej części opisu, dzięki czemu możesz skupić się na prowadzeniu sprzedaży. W razie konieczności wprowadzenia zmian otrzymasz stosowną informację.

Aktualizacja prawna


          Sprawdź regulamin 

Zgodność z obowiązującymi przepisami

Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, czy Twój sklep działa zgodnie z obowiązującymi przepisami zaufaj naszym prawnikom
Odpowiedzialność za regulamin i aktualizacje !!!

 

Prokonsumencki.pl to prawnicy eksperci i są pewni jakości swoich usług, dlatego też za wykonaną usługę ponoszą wobec Ciebie odpowiedzialność.

 


Odpowiedzialność

UWAGI!

 1. Tę usługę realizuje dla Państwa i odpowiada za nią nasz zaufany Partner biznesowy serwis prokonsumencki.pl. Wszelkie ustalenia wraz z płatnościami dokonywać Państwo będą bezpośrednio z pracownikami tego serwisu.

2. Podana cena jest ceną brutto

 

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 

Czy regulamin sprzedaży na Allegro jest zgodny z prawem i czy nie zawiera klauzul niedozwolonych?

Tak, przygotowany przez nas regulamin jest w pełni zgodny z prawem i nie zawiera klauzul niedozwolonych.

Przygotowany przez nas regulamin jest opracowywany na bazie naszych doświadczeń zdobytych przy prowadzeniu serwisów KlauzuleNiedozwolone.pl oraz Prokonsumencki.pl. Pierwszy z nich specjalizuje się w wyszukiwaniu klauzul niedozwolonych, natomiast drugi zapewnia dedykowaną obsługę sklepu internetowego pod kątem prawnym. Dlatego też możemy Cię zapewnić, że przygotowywany przez nas regulamin jest zgodny z prawem i nie zawiera klauzul niedozwolonych. Wiadomą rzeczą jest, że rejestr klauzul niedozwolonych prowadzony przez Prezesa UOKiK się „rozrasta”, dlatego też razem z regulaminem otrzymasz od nas roczny monitoring pod kątem klauzul niedozwolonych. Po upływie tego czasu będziesz się mógł do nas zwrócić o przedłużenie ochrony, a z uwagi na dotychczasową współpracę otrzymasz atrakcyjną zniżkę.

 

Czy sprzedając na Allegro muszę posiadać regulamin?

Jako sprzedawca internetowy masz obowiązek spełnić szereg wymogów informacyjnych wobec konsumentów, w tym także związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną. Dodatkowo, jako strona umowy sprzedaży (sprzedawca) masz możliwość uregulowania warunków zawierania przyszłej umowy sprzedaży. Te wszystkie kwestie mogą być zawarte w regulaminie sprzedaży na Allegro – jest to zalecane rozwiązanie, gdyż klient w jednym miejscu ma łatwy dostęp do tych informacji, a i sprzedawcy łatwiej później kontrolować ewentualne zmiany w tym zakresie.

O tym jak ważne jest posiadanie regulaminu sprzedaży informującego np. o kosztach związanych z odstąpieniem od umowy przekonasz się przy pierwszym „kłopotliwym” kliencie. Pamiętaj, że to Ty jako sprzedawca będziesz musiał wykazać, że poinformowałeś go o prawie odstąpienia od umowy.

 

Czy napisany przez nas regulamin spełnia także obowiązki informacyjne w zakresie danych osobowych?

Tak, w naszym regulaminie jest zawarta informacja dotycząca danych osobowych. Zawarte są tam podstawowe informacje dotyczące m.in. administratora danych osobowych oraz celów przetwarzania danych.

 

Prowadzę również sprzedaż na rzecz przedsiębiorców – czy Państwa regulamin uwzględnia także taki rodzaj sprzedaży?

Tak. Zdajemy sobie sprawę, że nierzadko sprzedaż prowadzona na Allegro na rzecz przedsiębiorców ma znaczący udział w całej sprzedaży i dlatego też w regulaminie przygotowujemy specjalny punkt poświęcony tylko i wyłącznie klientom-przedsiębiorcom. W takim wypadku sprzedawca ma większą możliwość uregulowania swoich praw bez narażania się na ryzyko postanowień niedozwolonych.

 

Czy kupując regulamin mogę go dostosować do sprzedaży w modelu dropshipping?

Tak, ale pod warunkiem, że to Ty jesteś sprzedawcą towaru dla klienta końcowego i odpowiadasz wobec niego za np. zwroty i reklamacje sprzedawanego towaru. W ramach tej oferty nie przygotujemy dla Ciebie regulaminu, w którym sprzedawcą będzie jedynie pośrednikiem innego sprzedawcy.

 

 

 

 

 

Prokonsumencki.pl o sobie:

"Jesteśmy zespołem prawników, którzy specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu „Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych. Specjalizjemy się w obsłudze sklepów internetowych od ponad 4 lat i pomogliśmy już ponad 3 200 klientom zabezpieczyć swoje interesy pod kątem prawnym."


Eksperci Prokonsumencki.pl są regularnie cytowani w mediach:


Rzeczpospolita        Gazeta Prawna        Puls Biznesu        MAM STARTUP

 

 

Jeśli masz już działający sklep - znajdź w naszej ofercie

 bezpłatny audyt regulaminu!


Zastanawiałeś się kiedyś czy regulamin Twojego sklepu jest poprawny? Skorzystaj z bezpłatnego audytu wstępnego, w ramach którego nasi prawnicy sprawdzą jego poprawność. Usługa realizowana przy współpracy z serwisem prokonsumencki.pl.
GIODO - sama rejestracja baz danych osobowych to nie wszystko - trzeba stworzyc dodatkowo odpowiednią dokumentację. Ta oferta przygotowywana jest indywidualnie w zalezności od specyfiki działalności. Dlatego prosimy o kontakt - wszystko wyjaśnimy i ustalimy szczegóły.
Tutaj znajdziesz wzór - szablon regulaminu do swojego sklepu sprzedającego również wg modelu dropshipping. podstawą jest DOBRY regulamin. Dobry regulamin to regulamin zgodny z prawem i taki, który będzie zabezpieczał również ciebie jako właściciela sklepu. Za TEN regulamin nasz partner serwis prokonsumencki.pl bierze odpowiedzialność prawną i przez rok będzie go dla ciebie aktualizował.
Sprzedajesz przez internet - podstawą jest DOBRY regulamin. Dobry regulamin to regulamin zgodny z prawem i taki, który będzie zabezpieczał również ciebie jako właściciela sklepu. Za TEN regulamin nasz partner serwis prokonsumencki.pl bierze odpowiedzialność prawną i przez rok będzie go dla ciebie aktualizował. Zobacz również dodatkowe korzyści.
.
.
Twój koszyk jest pusty
kosz