logo

REGULAMIN

USŁUGI WYSYŁKI NA ETYKIECIE WŁASNEJ

UWEW

z dnia 02.11.2022


CENTRALA ZABAWEK JEST WŁASNOŚCIĄ ZAKUPTERAZ.PL ANNA ZAKOŚCIELNA

Pojęcia i skróty występujące w regulaminie:

- Partner Centrali Zabawek (PCZ) – strona kupująca - osoba/firma składająca i opłacająca zamówienie w Centrali Zabawek (CZ), tworząca i dodająca własną etykietę do realizacji wysyłki

- Centrala Zabawek (CZ) – strona sprzedająca – realizująca sprzedaż i usługę wysyłki na własnej etykiecie

- Nadawca przesyłki – Partner Centrali Zabawek, który występuje na etykiecie przewozowej jako nadawca przesyłki

- Klient ostateczny – Klient, który dokonał zakupu u Partnera Centrali Zabawek do którego wysyłany jest towar

- Etykieta Własna (EW)

- Usługa wysyłki z etykietą własną – dalej również UWEW

- Magazyn Główny (MG)

- Magazyn Zewnętrzny (MZ) – w nazwie produktu występuję odpowiednie oznaczenie w formacie #LiteraCyfra


I

PODSTAWOWE WARUNKI WSPÓŁPRACY UWEW

1. Centrala Zabawek realizująca wysyłkę na etykiecie własnej Partnera Centrali Zabawek, odpowiada za prawidłowe skompletowanie zamówienia, prawidłowe jego spakowanie oraz dołączenie konkretnej etykiety, przygotowanej przez Partnera Centrali Zabawek.

2. W przypadku reklamacji przesyłki u przewoźnika, odpowiedzialność spada na Partnera Centrali Zabawek oraz/lub jego Klienta ostatecznego.

Centrala Zabawek nie jest w takiej sytuacji stroną – nie jest ani nadawcą przesyłki ani jej odbiorcą.

W takiej sytuacji Centrala Zabawek traci możliwość skutecznej reklamacji przesyłki u przewoźnika.

3. Odpowiedzialność za zgodność danych wysyłki, zamówienia podjazdu kuriera w odpowiednim czasie oraz wybór odpowiedniej etykiety (np. wielkość Gabarytu Paczkomatu InPost) spoczywa na Partnerze Centrali Zabawek.

4. Wszelkie rozliczenia z firmą kurierską (w tym rozliczenia pobrań) spoczywają na Partnerze Centrali Zabawek.

5. Wszelkie dodatkowe koszty naliczane przez firmę kurierską, wynikające z magazynowania paczki, przekierowania paczki, przesyłki zwrotnej nieodebranej paczki oraz inne, spoczywają na Partnerze Centrali Zabawek.

6. Od momentu wydania paczki przewoźnikowi, odpowiedzialność za paczkę ponosi przewoźnik (firma kurierska) oraz nadawca przesyłki (Partner Centrali Zabawek).

7. Własne etykiety można załączać jedynie do zamówień z Magazynu Głównego – nie ma możliwości realizacji zamówień na własnej etykiecie z Magazynów Zewnętrznych (#LiteraCyfra w nazwie produktu).

Zamówienia z Magazynów Zewnętrznych do których zostanie załączona własna etykieta, nie będą realizowane i zostaną anulowane.

8. Wszystkie załączone etykiety muszą mieć FORMAT A6P ORAZ BYĆ ZAŁĄCZONE W PLIKU PDF.

Prawidłowa etykieta

Zamówienia z załączoną etykietą w innym formacie nie będą realizowane i zostaną anulowane.

9. W przypadku większej ilości etykiet do jednego zamówienia, należy je załączyć w jednym pliku w formacie PDF.

10. Wszystkie zamówienia realizowane usługą UWEW muszą być przedpłacone.

 

II

ROZLICZENIA

1. Centrala Zabawek nie pobiera żadnych dodatkowych opłata za realizację usługi wysyłki na etykiecie własnej (UWEW).

2. Wszystkie zamówienia realizowane usługą UWEW muszą być przedpłacone.

3. W przypadku paczki kurierskiej za pobraniem, Partner Centrali Zabawek musi przedpłacić zamówienie w Centrali Zabawek, a finansowo z paczki rozliczyć się z przewoźnikiem we własnym zakresie.

4. Obowiązek rozliczenia się z przewoźnikiem (firmą kurierską) spoczywa na Partnerze Centrali Zabawek – dotyczy zarówno opłat zwykłych jak i wszelkich opłat dodatkowych naliczanych przez przewoźnika.

5. Wszelkie opłaty naliczone przez przewoźnika, wynikające np. z pustego podjazdu kuriera (przy źle zamówionym kurierze przez Partnera Centrali Zabawek), czy zbyt małej ilości paczek dla przewoźnika (tzw. minimum logistyczne) pokrywa Partner Centrali Zabawek.

6. Obowiązek zapoznania się z regulaminem wysyłek (w tym kosztach przesyłek, opłatach dodatkowych, minimum logistycznego) danego przewoźnika spoczywa na Partnerze Centrali Zabawek.

 

III

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

1. Szczegółowa instrukcja tworzenia zamówień z etykietą własną znajduje się tutaj – LINK: INSTRUKCJA

2. Etykietę własną dodaje się w odpowiednim polu wg instrukcji przy tworzeniu zamówienia.

3. Zamówienie podjazdu kuriera może zostać dokonane dopiero wtedy gdy Partner Centrali Zabawek otrzyma wiadomość, że zamówienie zostało spakowane i jest gotowe do odbioru.

Nie dotyczy to przesyłek InPost oraz DPD.

UWAGA: Zamówienie podjazdu kuriera wcześniej, bez takiej informacji, może skutkować odmową wydania paczki kurierowi, która jest jeszcze niegotowa, a w konsekwencji naliczenie opłaty przez przewoźnika za tzw. pusty podjazd, którą ponosi Partner Centrali Zabawek.

4. Partner Centrali Zabawek NIE ZAMAWIA podjazdu kuriera dla przesyłek kurierskich firmami InPost i DPD oraz dla przesyłek do Paczkomatu InPost.

Wszystkie zamówienia powyższymi metodami wysyłki, za które wpłata zostanie zaksięgowana do godziny 11:00, zostaną zrealizowane tego samego dnia*.

5. Dla wysyłek innymi, dostępnymi przewoźnikami (rozwijana lista przewoźników przy wgrywaniu etykiety) obowiązują zasady z pkt. III.3.

6. Wydawanie paczek przez Centralę Zabawek następuje w przedziale czasowym 8:30 – 15:30, Partner Centrali Zabawek zleca odbiór paczki po otrzymaniu informacji, że paczka jest gotowa do odbioru.

Odbiór musi nastąpić we wskazanych godzinach.

*Mogą występować okresowe opóźnienia w terminach realizacji zamówień, np. w okresie przedświątecznym.


IV

ETYKIETY, GABARYTY PACZEK

1. Za poprawność danych i etykiet odpowiada Partner Centrali Zabawek.

2. Wszelkie koszty naliczane przez przewoźnika wynikające, np. ze złej wagi na etykiecie czy złego gabarytu ponosi Partner Centrali Zabawek.

3. Tworzenie Etykiet InPost Paczkomaty

Gabaryt A: wszelkie małe rzeczy w pojedynczych zamówieniach, np. worki szkolne, małe piórniki, naklejki, kredki – nie zalecamy tworzenia etykiet na Gabaryt A (szczególnie bez pewności co do wielkości przedmiotu po jego spakowaniu).

Gabaryt B: większość rzeczy w pojedynczych zamówieniach (lub małe rzeczy w paru sztukach), np. gry, puzzle, klocki, komputerki.

Gabaryt C: duże rzeczy w pojedynczych zamówieniach (lub małe i średnie w zamówieniach łączonych), np. lalki, misie, maskotki, tornistry.

Zasada wagowa przy wysyłce do Paczkomatu InPost:

- W Centrali Zabawek każdy produkt posiada wagę, jeśli waga produktu wynosi 6 kg (6000 g) lub więcej, oznacza to, że taki produkt nie mieści się do paczkomatu.

- Produkty, których waga wynosi mniej więcej między 3-5,9 kg (3000 g – 5999 g) mieszczą się do paczkomatu w Gabarycie C w pojedynczym zamówieniu. W przypadku większej ilości sztuk lub zamówieniu łączonym z innym produktem należy wygenerować odpowiednią ilość etykiet i załączyć je w jednym pliku PDF.

UWAGA: Produkty w pojedynczych zamówieniach - takie jak wszelkie maskotki (misie, słonie, etc.), większość lalek, wszystkie tornistry, większe gry - których waga jest niska, mieszczą się pojedynczo po spakowaniu do Gabarytu C.

W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

 

Płatności DOTPAY