logo
Zalety

   POTRZEBNY MNIEJSZY KAPITAŁ NA START – prawdopodobnie największą zaletą dropshippingu jest możliwość otwarcia sklepu internetowego bez inwestowania dziesiątek albo setek tysięcy złotych na towar – tradycyjni sprzedawcy aby zatowarować sklep – muszą wydać dużo pieniędzy. Nie trzeba kupować towaru zanim się go nie sprzeda i zanim klient za niego nie zapłaci. Tak więc można otworzyć całkiem duży sklep posiadając bardzo mało kapitału.

 

BIZNES ŁATWY DO URUCHOMIENIA – uruchomienie sklepu internetowego, albo powiększenie oferty sklepu stacjonarnego poprzez dodanie oferty w sklepie internetowym jest o wiele prostsze, jeśli nie musisz się martwić o:

- Zarządzanie i płacenie za wynajem magazynu

- Pakowanie i wysyłki - wiec nie musisz do tego celu zatrudniać pracowników

- Stany magazynowe towarów, które się nie sprzedają, a ty np. Nie masz czym zapłacić za towar w kredycie

- Uszkodzone dostawy towaru na twój magazyn

- Ciągłe nadzorowanie zamówień towaru, który się kończy. 

- Zbyt niską marżę – ponieważ nie kupujesz towarów na magazyn, twoje koszty nie są zbyt wysokie. Koszty wielu firm działających w domu z laptopa nie przekraczają kilkuset złotych (nie licząc ZUS-u), i choć będą rosły w miarę rozwoju firmy, i tak wciąż będą niższe od tradycyjnej firmy która ma budynki magazynowe.


SZEROKI WYBÓR PRODUKTÓW – ponieważ nie musisz kupować produktów zanim ich nie sprzedasz, możesz oferować swoim klientom ogromną paletę produktów – o ile tylko twój dostawca ma towar na magazynie, możesz oferować go swoim klientom bez żadnych dodatkowych kosztów.


OPISY I ZDJĘCIA PRODUKTÓW SĄ JUŻ GOTOWE – opisy oraz zdjęcia towarów są już gotowe i wystarczy je zaimportować do swojego sklepu – dzięki temu nie musisz spędzać setek godzin aby opisać i sfotografować swoje produkty – po prostu są gotowe do ściągnięcia.


MOŻESZ PRACOWAĆ Z DOWOLNEGO MIEJSCA NA ZIEMI o ile tylko jest tam połączenie z internetem. Możesz bowiem zarządzać swoją firmą tak długo, jak długo możesz się połączyć z Twoimi klientami i dostawcami.

  

SKALOWALNY – w tradycyjnym biznesie, jeśli otrzymasz trzy razy więcej zamówień, masz trzy razy więcej pracy. Wykorzystując dostawców dropshippingu, większość pracy będą wykonywali dostawcy. Wzrost sprzedaży zawsze powoduje przyrost dodatkowej pracy, jednak w dropshippingu nie jest on tak znaczący jak przy standardowych przedsięwzięciach.

  

            Wszystkie te zalety czynią dropshipping bardzo atrakcyjnym modelem sprzedaży zarówno dla nowych jak i już działających przedsiębiorców. Oczywiście nie ma róży bez kolców i jeśli są zalety są również i pewne wady.

WADY - kliknij aby przeczytać więcej.

CZY WARTO? - kliknij aby przeczytać więcej 


 

 

 

 

Płatności DOTPAY