logo
Wzór regulaminu sklepu – dropshipping do wypełnienia
Tutaj znajdziesz wzór - szablon regulaminu do swojego sklepu sprzedającego również wg modelu dropshipping. podstawą jest DOBRY regulamin. Dobry regulamin to regulamin zgodny z prawem i taki, który będzie zabezpieczał również ciebie jako właściciela sklepu. Za TEN regulamin nasz partner serwis prokonsumencki.pl bierze odpowiedzialność prawną i przez rok będzie go dla ciebie aktualizował.
Cena:
259,00
 


REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO DOSTOSOWANY DO NOWEJ USTAWY I UWZGLĘDNIA DROPSHIPPING

 

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom Sprzedawców internetowych umożliwiliśmy zakup niniejszego wzoru regulaminu sklepu internetowego. Stworzony szablon do uzupełnienia, to najważniejszy dokument sklepu internetowego i z pewnością spełni wszelkie wymagania naszych Partnerów sprzedających poprzez dropshipping.

Zamieszczone praktyczne objaśnienia pomogą krok po kroku przy uzupełnianiu brakujących pól.

Wzór regulaminu jest dostosowany do przepisów nowej ustawy o prawach konsumenta, która obowiązuje od 25 grudnia 2014 r.

 

Jeśli masz już działający sklep - znajdź w naszej ofercie

 bezpłatny audyt regulaminu!

 

 

Składając zamówienie otrzymasz:

 

 

 

 

Wzór regulaminu dla sklepu internetowego w dwóch formatach (PDF, doc),

 

 


Formaty plików
 Objasnienia

 

 

 

Praktyczne objaśnienia dotyczące uzupełnienia wzoru w formie komentarzy oraz dodatkowych objaśnień i zaleceń.

 


 

 

Roczny monitoring regulaminu pod kątem nowych klauzul niedozwolonych

  Pamiętaj, że kara finansowa od UOKIK za posiadanie takiej klauzuli może sięgać nawet do 10 % przychodów za poprzedni rok rozliczeniowy.

 

 


Monitoring regulaminu
Klauzule

 

 

 

 

Roczną aktualizację wzoru regulaminu pod kątem zmian prawnych wymaganych w regulaminie sklepu internetowego

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 Poradnik dotyczący zmian na stronie sklepu

 

 

 


Poradnik

 

 


UWAGI!

 1. Tę usługę realizuje dla Państwa i odpowiada za nią nasz zaufany Partner biznesowy serwis prokonsumencki.pl. Wszelkie ustalenia wraz z płatnościami dokonywać Państwo będą bezpośrednio z pracownikami tego serwisu.

2. Podana cena jest ceną brutto

3. Wzór regulaminu został przygotowany dla standardowego sklepu internetowego za pośrednictwem którego sprzedawane są produkty będące rzeczami ruchomymi.

4. Ważne! Wzór regulaminu (licencja) przeznaczony jest dla 1 sklepu internetowego – gdybyś chciał go wykorzystać w większej ilości sklepów skontaktuj się z nami – otrzymasz stosowną zniżkę.

 

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

 1. Dlaczego mam wybrać ten regulamin?

Wzór regulaminu został opracowany przez prawników specjalizujących się w tworzeniu regulaminów oraz przeprowadzaniu audytów pod kątem klauzul niedozwolonych. W sumie nasi prawnicy przygotowali już ponad 2000 regulaminów, które są bezpieczne i dobrze służą sprzedawcom internetowym.

Całość zajmuje niecałe 9 stron tekstu podzielonego na czytelne rozdziały i podpunkty ułatwiające nawigację.

2. Czy dam radę samodzielnie uzupełnić wzór regulaminu?

Nie musisz się obawiać uzupełnienia wzoru regulaminu i dostosowana go do swojego sklepu internetowego. Wzór został zaopatrzony w praktyczne wskazówki pomocne przy jego uzupełnianiu. Ponadto miejsca, które podlegają uzupełnieniu zostały oznaczony dla ułatwienia żółtym markerem.

Poniżej przykładowy fragment wzoru regulaminu:


Przykład


W całym wzorze znajdziesz ponad 20 tego rodzaju komentarzy wyjaśniających dany punkt wzoru regulaminu lub podpowiadających, w jaki sposób go uzupełnić.


3. Prowadzę również sprzedaż na rzecz przedsiębiorców – czy wzór regulaminu uwzględnia także taki rodzaj sprzedaży?

Tak. Zdajemy sobie sprawę, że nierzadko sprzedaż prowadzona przez sklepy internetowego na rzecz przedsiębiorców ma znaczący udział w całej sprzedaży i dlatego też w przygotowanym wzorze przygotowaliśmy specjalny punkt poświęcony tylko i wyłącznie klientom-przedsiębiorcom. W takim wypadku sprzedawca ma większą możliwość uregulowania swoich praw bez narażania się na ryzyko postanowień niedozwolonych.

 

4. Dlaczego warto zadbać o kwestie związane z regulaminem sklepu internetowego i brakiem klauzul niedozwolonych?

Prawidłowy regulamin i brak klauzul niedozwolonych to przede wszystkim wyraz dbałości Sprzedawcy internetowego o bezpieczeństwo i prawa klientów odwiedzających sklep internetowy. Nie mniej jednak przepisy przewidują pewne zagrożenia związane zarówno z brakiem regulaminu sklepu internetowego, jak i posiadaniem regulaminu zawierającego klauzule niedozwolone. W takim wypadku sprzedawca naraża się na dwa ryzyka:

Ryzyko wytoczenia przeciwko sprzedawcy powództwa o uznanie takiego postanowienia za niedozwolone oraz ryzyko uznania posiadania klauzuli niedozwolonej za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów

W obu powyższych wypadkach sprzedawca narażony jest przede wszystkim na antyreklamę – zarówno wpis w rejestrze klauzul niedozwolonych, jak i decyzja stwierdzająca naruszenie zbiorowych interesów konsumentów są publikowane publicznie i każdy ma do nich wgląd. Ponadto w obu przypadkach sprzedawca może ponieść znaczne koszty finansowe – w pierwszym przypadku związane z kosztami procesu i publikacji wyroku w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, w drugim z możliwością nałożenia przez Prezesa UOKiK kary finansowej w wysokości do 10 % przychodów za poprzedni rok rozliczeniowy.

5. Czy prokonsumencki.pl bierze odpowiedzialność za regulamin i aktualizacje !!!

Prokonsumencki.pl to prawnicy eksperci i są pewni jakości swoich usług, dlatego też za wykonaną usługę ponoszą wobec Ciebie odpowiedzialność.


 

 

 


Prokonsumencki.pl o sobie:

"Jesteśmy zespołem prawników, którzy specjalizują się w zagadnieniach prawa konsumenckiego, doradzając i pomagając w prowadzeniu sklepu internetowego zgodnie z prawem. Sprawdzone sklepy mogą liczyć na nadanie certyfikatu „Sklep Prokonsumencki”, który wyróżnia rzetelnych i profesjonalnych sprzedawców internetowych. Specjalizjemy się w obsłudze sklepów internetowych od ponad 4 lat i pomogliśmy już ponad 3 200 klientom zabezpieczyć swoje interesy pod kątem prawnym."


Eksperci Prokonsumencki.pl są regularnie cytowani w mediach:


Rzeczpospolita        Gazeta Prawna        Puls Biznesu        MAM STARTUPJeśli masz już działający sklep - znajdź w naszej ofercie

 bezpłatny audyt regulaminu!

Nowa ustawa o prawach konsumenta obowiązuje już od 25 grudnia 2014 r.

Przeprowadzimy szybko audyt pod kątem nowej ustawy!


Zastanawiałeś się kiedyś czy regulamin Twojego sklepu jest poprawny? Skorzystaj z bezpłatnego audytu wstępnego, w ramach którego nasi prawnicy sprawdzą jego poprawność. Usługa realizowana przy współpracy z serwisem prokonsumencki.pl.
GIODO - sama rejestracja baz danych osobowych to nie wszystko - trzeba stworzyc dodatkowo odpowiednią dokumentację. Ta oferta przygotowywana jest indywidualnie w zalezności od specyfiki działalności. Dlatego prosimy o kontakt - wszystko wyjaśnimy i ustalimy szczegóły.
Regulamin sprzedaży na Allegro – indywidualnie dopasowany, bezpieczny i całkowicie zgodny z prawem. Regulamin uwzględnia sprzedaż wg. modelu dropshipping. Przy zakupie Regulaminu dopasowanego do sklepu - Regulamin Allegro już za 149zł. Usługa realizowana przy współpracy z serwisem prokonsumencki.pl.
Sprzedajesz przez internet - podstawą jest DOBRY regulamin. Dobry regulamin to regulamin zgodny z prawem i taki, który będzie zabezpieczał również ciebie jako właściciela sklepu. Za TEN regulamin nasz partner serwis prokonsumencki.pl bierze odpowiedzialność prawną i przez rok będzie go dla ciebie aktualizował. Zobacz również dodatkowe korzyści.
.
.
Twój koszyk jest pusty
kosz